2020'de WhatsApp'a gelecek yeni özellikler

1.5 milyar aktif kullanıcısı bulunan WhatsApp'a yeni yılda bir dizi yeni özellik gelecek. Platforma 2020 yılında entegre olacak özellikler şöyle:

2020'de WhatsApp'a gelecek yeni özellikler

Silenen mesajlar: Bu özellik ile kullanıcılar mesajlarının ne zaman silineceğini belirleyerek gönderecek ve mesaj için belirlenen süre dolduğunda otomatik olarak herkes için yok olacak.  Hala geliştirme aşamasında olan özellik ile mesajlara 10 saniye, 1 dakika, 1 saat ya da 1 günlük süre tanıyabilme hakkını getirecek.

Karanlık mod: 2020 yılında WhatsApp’a gelecek bir diğer özellik  karanlık mod. Android 10 ve iOS 13 ile hayatımıza giren karanlık mod pek çok uygulamaya entegre edilmiş durumda. Bu özelliğin 2020 yılı için de WhatsApp’a da geleceği belirtiliyor. WhatsApp’ın karanlık  moduna ait görseller geçtiğimiz yıl internete sızmıştı. Söz konusu özellik özellikle AMOLED ekrana ev sahipliği yapan cihazlarda hatırı sayılır oranda pil tasarrufu yapılmasına imkan tanıyacak.

Fotoğraf araması: Bu özellik sayesinde  WhatsApp üzerinden gönderilen fotoğraflar, Google üzerinden aranabilecek.

Reklam: 2020 yılında kullanıma girmesi beklenen güncelleme ile WhatsApp durumları arasında tıpkı Instagram’da olduğu gibi reklamlar görülecek. (NTV Türkçe)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER