1 Ay Boyunca Her Gün Üzüm Yerseniz ?

1 Ay Boyunca Her Gün Üzüm Yerseniz Vücudunuzda neler gelişir..

1 Ay Boyunca Her Gün Üzüm Yerseniz ?

  Üzümlerde yetişirler. Onlar yeşil, kırmızı, mor ve tüm yuvarlak şekiller. Ve onlar lezzetli. Evet, üzümlerden bahsediyoruz. Liderimizde bahsetmediğimiz şey üzümlerin , yiyebileceğiniz en besleyici gıdalardan biri olmasıydı . Potasyum, karbonhidrat, protein, A Vitamini, C Vitamini, kalsiyum, demir, B6 Vitamini ve magnezyumla doldurulmuş (buraya derin bir nefes alın) bu küçük, lezzet dolu meyveler devasa bir yumruk verir. Ve bir ay boyunca her gün üzümleri yerseniz, aşağıdakilerden bazılarını içeren genel vücut sağlığınızda gördüğünüz sonuçlardan çok memnun olabilirsiniz:

1. Daha sağlıklı bir kalbe sahip olacaksınız
Üzüm, kardiyovasküler hastalık riskinin azalmasıyla bağlantılı antioksidanlarla yüklenmiştir. Bunlarla birlikte antioksidanlar, kardiyovasküler hastalık riskinin azalmasıyla da bağlantılı olan polifenoller ile birlikte gelir.

Aslında, bir çalışma Boston Üniversitesi Tıp Okulu araştırmacıları tarafından yapılan üzüm polifenolleri kötü kolesterolü (LDL), azaltabileceğini bulundu düşük tansiyon , ben diğer kalp sağlıklı yararları arasında, inflamasyonu azaltırlar. Üzüm de dahil olmak üzere meyve ve sebzeler açısından zengin bir diyetin, kardiyovasküler hastalık riskini azaltabileceği sonucuna varıldı . 

2. Daha sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olacaksınız
Üzüm lif içerir ve bu nedenle, sindirim sisteminin oldukça iyi bir şekilde hareket etmesine yardımcı olur. Daha da iyisi, üzümlerde bulunan lifin, bağırsaklarınızı sağlıklı tutmak için bağırsaklarınızdan geçerken bozulmadan kalan çözünmeyen liflerden oluşmasıdır. Üzümlerin içindeki su, sağlıklı sindirime yardımcı olan anahtar bir bileşendir.

3. Daha fazla enerjiniz olacak
Üzümler, karbonhidratları, doğal bir enerji arttırıcı olan özel selülozu içerir . Ağzınıza bir avuç üzüm yerleştirin ve anında enerjiniz olsun. Ve daha da iyisi, üzümlerdeki yüksek lif içeriği nedeniyle, metabolizmalarının daha yavaş olması, size daha uzun süreli enerji vermesidir.

4. Daha sağlıklı böbrekleriniz olacak
Üzümler, antosiyanin (üzümlere kırmızıdan mor rengine verir) ve resveratrol gibi güçlü antioksidanlar içerir. Her ikisi de, enfeksiyonlara ve hastalığa neden olan böbreklere giren serbest radikallerle mücadelede kilit bir rol oynar . Bu antioksidanlar ayrıca ürik asit gibi atık ürünleri temizlemek için çok çalışırlar.

Ulusal Böbrek Vakfı dengeli bir diyetin parçası olarak iyi bir böbrek sağlığını korumak için 15 üzüm günlük tüketimini önermektedir.

5. Çoğu kanserden korunacaksınız
Bu güçlü antioksidanlara tekrar dönelim. Bu toksinle mücadele güç santralleri, vücudu meme kanseri de dahil olmak üzere birçok kansere karşı koruyan antikanser özelliklere sahiptir . resveratrol gibi polifenoller, antioksidan yetenekleriyle birlikte anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

Araştırmalar , sadece resveratrol takviyesinin bile, kanser riskinin azalması da dahil olmak üzere birçok pozitif sağlık yararının olabileceğini göstermiştir. Öyle olsa bile, üzüm yemenin daha iyi bir yol olduğunu düşünüyoruz.

6. Daha kolay nefes alırsınız
Araştırmalar düşük meyve ve sebze alımı ile astım arasında bir bağlantı olduğunu göstermiştir ve araştırmacıların tersinin doğru olup olmadığını tespit etmelerini sağlamıştır - eğer daha fazla meyve ve sebze yemek, astımı olanlara yardımcı olacaktır. Dergilerde yayınlanan Nutrients , meyve ve sebzelerin astımın önlenmesinde ve tedavisinde rol oynadığını buldu.

Şimdi, üzümler bunda önemli bir rol oynayan önemli bir meyve. Aslında, 2007'de yapılan bir  çalışma , fındık ve meyvelerde yüksek oranda Akdeniz diyeti yiyerek yetişen çocukların astım benzeri semptomlara sahip olma ihtimalinin daha düşük olduğunu göstermiştir. Bu büyük nem içeriğinden kaynaklanıyor olabilir.

7. Daha güçlü ve daha hızlı olacaksınız
Üzüm kas gücünüzü ve dayanıklılığınızı artırabilir. Georgia Üniversitesi Kinesiyoloji Bölümü tarafından yapılan bir araştırma , kateşinler, kersetin ve resveratrol dahil olmak üzere üzüm derilerinde bulunan bileşiklerin, sıçanlarda yorgunluk, zindelik ve iskelet kası mitokondriyal fonksiyonlarında çalışma süresini geliştirdiğini buldu. Ve insanlar üzerinde herhangi bir resmi çalışma yapılmamasına rağmen, bu araştırma aktarılırsa söz veriyor, her zaman istediğiniz gibi daha güçlü / hızlı olmanın anahtarı olabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER