Yıldırım'dan İmamoğlu'na canlı yayın yanıtı: Biz zaten baştan söyledik, biz her şeye hazırız

31 Mart yerel seçimlerinde rabikinin gerisinde kalan 'Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Mİllet İttifakı'nın ortak adayı Ekrem İmamoğlu ile canlı yayına çıkıp çıkmayacaklarına dair bir soruya, “Biz her şeye hazırız” diye yanıt verdi. Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da İmamoğlu’nun programa çıkması için izin verdiğini söyledi.

Yıldırım'dan İmamoğlu'na canlı yayın yanıtı: Biz zaten baştan söyledik, biz her şeye hazırız

Ramazan Bayramı'nın 2. gününde eşi Semiha Yıldırım ile Sivas’a gelen İstanbul adayı Binali Yıldırım'ın ilk durağı Sivas Belediyesi oldu. Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile basına kapalı bir görüşme gerçekleştiren Yıldırım, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'İSTANBUL'UN SİVAS VE SİVASLILARA İHTİYACI VAR'

Tatilini Sivas’ta geçiren Sivaslılara seslenip seçimde İstanbul’da olmalarını isteyen Yıldırım, “Sivas’ta yaşayan Sivaslıların iki katından fazlası İstanbul’da yaşıyor. İstanbul seçimlerini de belirleyecek en önemli illerden bir tanesi Sivas’tır. Sivaslı hemşehrilerim siyasette her zaman benim yanımda durmuşlardır, bana omuz vermiştir. İstanbul seçimlerinde de destek vereceklerinden zerre kadar kuşkum yok. Ancak hemşehrilerime burada bir hatırlatma yapmak isterim. Birçok hemşehrimiz doğal olarak İstanbul’dan memleketlerine geldi. Tatillerini ve bayramlarını burada geçirdiler. Ancak tatil bitince onları mutlaka İstanbul’a bekliyoruz. Çünkü İstanbul’un Sivas ve Sivaslılara ihtiyacı var. 23 Haziran’da İstanbul bayramı var" dedi. 

'BİZ HER ŞEYE HAZIRIZ AMA ÖNCELİK İSTANBUL'

Rakibi İmamoğlu ile gerçekleştirmeyi planladıkları televizyon programı için CHP Genel Kılıçdaroğlu’nun izin verdiğini belirten Yıldırım, "Mahir bey CHP Genel Başkan Yardımcısı ile görüştü. Onlarda Sayın Genel Başkan Kemal beye aktarmışlar. Kemal bey de izin vermiş. Biz zaten baştan söyledik. Biz her şeye hazırız. Her şeyi konuşuruz, ancak öncelik İstanbul" diye konuştu.

İmamoğlu’nun bayramın ilk günü kiraz ağacına çıktığının hatırlatılması üzerine de Yıldırım, şunları söyledi: “Kiraz ağaçları gevrek olur, dikkat etsin düşmesin. O bize lazım 23’ünde.”

YILDIRIM SEÇİM TARİHİNİ ŞAŞIRDI: '15 HAZİRAN İSTANBUL SEÇİMLERİNDE...'

“Değerli hemşehrilerim, tekrar soruyorum  15 Haziran İstanbul seçimlerinde…” diyen Yıldırım’ı arkasında bulunan AKP kurmayları “23 Haziran” diye düzeltti.

Kitleden de “Olur olur” diye seslendiğini gören Yıldırım, “Olur, yanlış olur, düzeltmesi kolay. Ben 15 diyorum siz erkenden gidin diye. Ne olur ne olmaz son güne kalmasın” şeklinde gülerek yanıt vermesinin ardından, AKP kurmayları da şaşıran adaylarına gülerek destek oldu.Artıgerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER