Yargı paketiyle uzun tutukluluğa son vereceğiz

Uzun süredir gündemde olan yargı reformunun ilk paketi bugün Meclis'e sunuldu. AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, "muhalefet partilerinin çok ciddi eleştirileri yok. Paket, çok pozitif yönde" dedi. Muş, uzun tutukluluk süresine son verileceğine dikkat çekti.

Yargı paketiyle uzun tutukluluğa son vereceğiz

Yargı reformu belgesinin 39 maddeden oluşan ilk paketi Meclis Başkanlığı’na sunuldu. AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş paketin içeriğiyle ilgili yaptığı açıklamalarda muhalefetin ciddi eleştirileri olmadığını belirterek “Paket, çok pozitif yönde bir paket. Uzun tutukluluk süresine son vereceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Hukuk mesleklerine giriş sınavında tabanın en az 70 puan olacağını söyleyen Muş, “Bu sene hukuk fakültelerine girenler dahil olmayacak. Paketle 15 senelik avukatlara yeşil geçişlik geliyor” dedi.

‘İMAMOĞLU ÖZÜR DİLEMELİ’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun deprem toplantısına davet edilip edilmemesi hakkında mevzuşan Muş, “‘davet edilmedi’ şeklinde bir sorun yanlış. çağrı edilmiştir, kendisi katılmamıştır. İstanbul halkından özür dilemelidir. Bu tip şımarık hareketlerin ardından koşmayın. Tavsiyemiz İstanbul’un problemlerına eğilmesidir” diye mevzuştu. 

Gazeteduvar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER