İçişleri Bakanı Soylu: 500 kişiye işlem yapıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Havacılık Okul Komutanlığı Pilot ve Teknisyen Temel Kursları Mezuniyet Tören'inde konuştu. Soylu, "Hiç kimse merak etmesin, PKK'yı alırız, DEAŞ'la üst üste koyar, hepsini bir kalemde süpürürüz" dedi. Soylu sosyal medya paylaşımları nedeniyle 500 kişi hakkında işlem başlatıldığını söyledi.

İçişleri Bakanı Soylu: 500 kişiye işlem yapıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sulh Pınarı Harekatı’yla alakalı ehemmiyetli izahlarda bulundu. Bakan Soylu ‘Buradan hem içeride hem de dünyadaki ‘Kafası karışıklar’a sormak istiyorum. Türkiye’ye atılan havan kurşunları bir resmi silahlı güce mı ait? Biz terörle mücadele ettiğimizi söylüyoruz, hayır diyorlar. Peki o vakit kim bunlar? O havanın başında kim vardı? Bu havan kurşununu bize hangi devletin resmi silahlı gücü attı. Terörist olduklarını kabul etmiyorsanız, normal sivil yurttaşlar mı attı? Roket atar taşıyan, bir ülkenin resmi askeri de olmayan birine biz terörist demeyelim de ne diyelim?’ ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYA GÖZALTILARI

Bakan Soylu sosyal medya gözaltıları konusunda olarak da şunları söyledi: “Dünyaya sesleniyorum, bir gün evvel Akçakale’de kimin sivilleri hedef aldığını gördük. Sulh Pınarı operasyonunun ilk şehidi 9 aylık Suriyeli bebeğimiz oldu. İnancımız odur ki ne yazık ki denizden o minnacık cesediyle karaya vuran Aylan bebek ile hep birlikte cennette arkadaş oldular. Dünya şimdi cevaplasın. Sivilleri vuran kimmiş? Şu ana kadar sosyal medyada Sulh Pınarı Harekatı’na hakaret eden, ülkemize işgalci nitelemesi yapanlarla alakalı 500’e yakın kişiye işlem yaptık, 121’ini gözaltına aldık. Bize DEAŞ’ı gösterip PKK’ya razı etmeye çalışıyorlar. Hiç zahmet etmeyin. Bir terör örgütünü, başka bir terör örgütü üzerinden yasallaştıramazsınız. Biz bunu yemeyiz ve kabul etmeyiz. Hiç kimse merak etmesin, PKK’yı alırız, DEAŞ’la peş peşe koyar, hepsini bir kalemde süpürürüz. Bu coğrafyaya da huzuru, sulhu, kardeşliği getiririz.” DUVAR

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 20:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER