Yüksekovalı Genç tasarımcı gelinlik atölyesi Açtı

Yüksekova'da yaşayan genç tasarımcı Sera Güder (23), İzmir'de gelinlik sektöründe 4 yıl çalıştıktan sonra memleketine dönerek gelinlik atölyesi kurdu.

Yüksekovalı Genç tasarımcı gelinlik atölyesi Açtı

 Ege Üniversitesi’nde Moda ve Tasarım bölümünü okuyan Yüksekovalı Sera Güder, bir yandan eğitim gördü bir yandan da gelinlik sektöründe çalışmaya başladı.

Sektörde 4 yıl boyunca emek harcayan Güder, memleketine dönerek Yüksekova'da gelinlik atölyesi açtı. Gelin adayları için kişiye özel dikimler yapan Güder, yoğun ilgi görüyor. Genç tasarımcı, atölyede ürettiği gelinlikleri, Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Solin Showroom isimli iş yerinde müşterilerin beğenisine sunuyor. 

İzmir'in Çankaya semtinde bir arkadaşının vasytası ile gelinlik sektöründe çalışmaya başladığını kaydeden Güder, "İşi öğrenmek için ilk başta maaş almadım. Gelinlik benim için diğer kıyafet sektörlerden farklı bir sektördü. Yaratıcılık isteyen bir iştir. Yaratıcılığınızı kullanırsanız farklı tasarımları ortaya çıkartırsınız. Farklı tasarımlar insanların ilgi alanına giriyor. Kendi markamı yaratmak istiyorum ve atölyemi kurdum. Modellerimi sergilemek için showroomu açtım. Evimin önündeki 3 metrekarelik kulübeyi, atölyeye çevirdim. Bir makine ile başladım. Ailemin büyük destekleri oldu. 'Solin' markamı kurmak için ailem bu konuda maddi ve manevi olarak çok destek verdiler" dedi.

Ailesinin desteğiyle de kısa sürede işlerini geliştirdiğini ifade eden Güder, "Şu an perakende satışa başladım. Gelin kendisi showrooma geliyor. İstediği modeli bana söylüyor. Ben de çizerek, somut hale getiriyorum. Birlikte provaya giriyoruz. İstediği tasarımı ortaya çıkartıyoruz. Yurt dışından da talep alıyorum. Özelikle İran ve Irak'tan yoğun talepler var " diye konuştu.yuksekovahalkınsesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER