Yüksekova'da Arıza Nedeniyle Su Kesintisi Yaşanacak

Yüksekova’nın tamamını besleyen büyük su deposunun 500’lük aspes borusunda meydana gelen arıza nedeniyle ilçe genelinde akşam saatlerine kadar su kesintisi yaşanacaktır.

Yüksekova'da Arıza Nedeniyle Su Kesintisi Yaşanacak

 Yüksekova’nın tamamını besleyen büyük su deposunun 500’lük aspes borusunda meydana gelen arızanın vatandaşlar tarafından Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı arıza ekibine bildirilmesi üzerine ekipler harekete geçerek onarım çalışması başlattı. Söz konusu arızanın akşam saatlerinde giderileceği ve tekrar ilçeye su verileceği belirtildi.

 Çalışmaları yerinde takip eden ve kısa bir açıklama yapan Yüksekova Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdür yardımcısı İsmet Taşçı, “Sabah saatlerinde bize gelen bilgi doğrultusunda arızanın gerçekleştiği yere geldik. Kırılma ihtimalini göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı başlattık.

 Daha sonra topladığımız bilgiler neticesinde Esnaf ve Vatandaşın da iddialarına göre daha önce tamir için sanayiye gelen bir kepçenin deneme kazısı sonucunda kırmış olduğunu tespit ettik. Ekiplerimiz söz konusu kepçenin kime ait olduğunu araştırıyor. Bulduğumuz gibi cezai işlem uygulayacağız. Ayrıca ekiplerimiz şuan çalışmalarına devam ediyor akşam saatlerinde ilçemize yeniden su vereceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2019, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER