Yüksekova'da Mazbatalarını alan eş başkanlar göreve başladı

Yüksekova Belediyesi'nde yeni dönem Eş başkanlarının mazbatalarını almaları ile birlikte başladı.

Yüksekova'da Mazbatalarını alan eş başkanlar göreve başladı

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Halkların Demokratik Partisi’nden belediye eş başkanlığına seçilen ve dün akşam saatlerinde mazbatalarını alan Remziye Yaşar ve İrfan Sarı bugün belediye binasına gelerek görevlerine başladı.

Yerel Seçimden 13 gün sonra mazbatalarını alan Yaşar ve Sarı bugün saat 13:00’da HDP Yüksekova İlçe Eş Başkanı Hüsnü Beşer, DBP Nevzat Kaya HDP ve DBP’li yöneticiler 31Mart Yerel Seçimleri’nde belediye meclisine seçilen HDP’li üyeler ve çok sayıda vatandaşla beraber belediye binasına gelerek göreve başladılar.

Eş başkanlar belediye binası girişinde belediye çalışanları ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Daha sonra kısa bir açıklama yapan HDP Yüksekova İlçe Eş Başkanı Hüsnü Beşer,  "Seçim sürecinde bizlere destek olan yanımızda duran ve belediyeyi yeniden HDP’li adaylarımıza veren halka teşekkür ederim" dedi. Beşer eş başkanlara güvendiklerini dile getirerek hizmet odaklı çalışacaklarını da dile getirdi.

2016 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Adile Kozay ise Eş Başkanlar Yaşar ve Sarı’ya çiçek takdim ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Yapılan konuşmaların ardından belediye binası önündeki kitle davul zurna eşliğinde halay çekti. Eş başkanların da katıldığı halayın ardından toplu olarak makama geçildi.

Makamda tebrikleri kabul eden başkanlar kısa bir açıklama yaparak kendilerini bu göreve layık gören Yüksekova halkına teşekkür etti. Amaçlarının sadece hizmet etmek olduğunu dile getiren eş başkanlar kendilerini tebrik eden vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER