Yüksekova'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlamaları

Hakkâri Valisi İdris Akbıyık’ın eşleri Sevim Akbıyık, Yüksekova İlçesinde düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarına katıldı.

Yüksekova'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlamaları

Yüksekova Kaymakamlığı tarafından Aile Destek Merkezinde düzenlenen programa katılan Sevim Akbıyık, burada İlçe Kaymakamı Ramazan Kendüzler, protokol üyeleri ve kadınlar tarafından karşılandı.
 
Aile Destek Merkezinde bir araya geldiği kadınlara karanfil takdim ederek günlerini kutlayan Sevim Akbıyık, daha sonra çeşitli dallarda faaliyet gösteren kursları başarı ile tamamlayan kadınlara sertifikalarını dağıttı.
 
Kadınların el sanatları sergisini gezerek yaptıkları ürünleri yakından inceleyen Hanımefendi, daha sonra Selahaddin Eyyubi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Kadınlar Günü etkinliğine katıldı.
 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda bir konuşma yapan Sevim Akbıyık, tüm dünya kadınlarının özgürlük, eşitlik ve daha sonra iyi yaşama isteklerini dile getirdikleri kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
 
Ardından, Sevim Akbıyık Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında öğrenciler arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.
 
Program, Reng-i Hakkâri Sanat Topluluğunun halk oyunları gösterisi ve müzik dinletisinin ardından resim sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER