Van'da "Kontrolsüz Göçle Mücadele" toplantısı yapıldı

Van’da İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'nın başkanlığında "Kontrolsüz Göçle Mücadele" toplantısı yapıldı.

Van'da "Kontrolsüz Göçle Mücadele" toplantısı yapıldı

   İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın başkanlığında gerçekleşen toplantıya Hakkâri Valisi İdris Akbıyık, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Ağrı Valisi Süleyman Elban, Iğdır Valisi Enver Üünlü, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, illerin jandarma komutanları, emniyet müdürleri, hudut birliklerinin komutanları ve Göç İdaresi müdürleri katıldı.

İpekyolu ilçesindeki bir otelde düzenlenen toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, doğu sınırında düzensiz göçle mücadelede alınan tedbirler sonucunda gelinen noktayı değerlendirdiklerini söyledi

Toplantıda, konuyla merkezden önceledikleri konuları da paylaştıklarını aktaran Çataklı, şunları kaydetti: "Bölgede uzun bir sınırımız var. Coğrafi koşulları da zor. Bu koşullar altında arkadaşlarımız gerek sınırda gerek sınırın arka bölgesinde tam bir uyum ve koordinasyon içinde yoğun bir çaba sarf ediyor. Zaman zaman Sayın Bakanımız Süleyman Soylu da bölgeye gelerek Van'da, Ağrı'da, Erzurum'da, Iğdır'da bölgedeki çalışmaları yerinde inceleyerek gerekli direktifleri veriyor. Daha önce verilen direktifler ve alınan kararlar, uygulamaya konulan tedbirler doğrultusunda geldiğimiz noktayı değerlendirdik. Valilerimizin ihtiyaçlarını, sorunlarını, talep ve değerlendirmelerini alarak durumu gözden geçirmiş olduk. Arkadaşlarımız yoğun gayretle çalışıyorlar. Zor bir konu ama el birliğiyle üstesinden geleceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER