Vali İdris Akbıyık, Polis Teşkilatının 174. Yıl Dönümü için Hazırlanan Geceye Katıldı

Hakkâri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Rengi Hakkari Sanat Topluluğu gösteri düzenledi.

Vali İdris Akbıyık, Polis Teşkilatının 174. Yıl Dönümü için Hazırlanan Geceye Katıldı

Atatürk Kültür merkezinde düzenlenen gösteriyi Vali İdris Akbıyık, eşi Sevim Akbıyık, Van Jandarma Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Muammer Alper, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Beyin Cerrahi Op. Dr. Ekrem Yalçın, kurum müdürleri ve polisler izledi.

Programda bir konuşma yapan Vali İdris Akbıyık, Polis Teşkilatının 174. Yıl Dönümünü kutlayarak şunları kaydetti:

"En kötü günümüz bu akşam gibi olsun. Öncelikle Rengi Hakkari grubuna Yedi İklim Yedi Renk Türkiye’nin her bölgesinin her anını bize yaşattığı için onlara teşekkür ediyorum. Hakkari bölgemizin kültürünü, güzelliklerini ülkemizin her yerinde tanıtıyorlar bundan dolayı da onları destekliyoruz. Bugün Polis teşkilatımızın 174. Yıl Dönümü inşallah nice 174. Yıldönümlerini kutlayacağız.  Vatanımızın, milletimizin bekası için hayatımızın her alanında yer alan iç güvenliğimizin şehirlerimizin yılmaz bekçisi polislerimizin gününü kutluyoruz.  İnşallah ülkemizde olduğu gibi Hakkâri’mizde de bu huzur ve güven ortamı bundan sonra da devam eder"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER