Vali Akbıyık'ın Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümü mesajı

Vali Akbıyık'ın Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümü mesajı

Vali Akbıyık'ın Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümü mesajı

Terörün ve teröristin korkulu rüyası, milletimizin göz bebeği, şan ve şeref sahibi Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Dağda bayırda her an ve her yerde hainlerin düşmanı, halkımızın dostu olan Jandarma Teşkilatımız her daim milletimizin gönlünde ayrı bir yer tutmuş, halkımızın sırtını güvenle yasladığı bir dağ olmuştur.

Terör, kaçakçılık, uyuşturucu, insan kaçakçılığı, trafik terörü ile mücadele eden, suçlulara göz açtırmayan,  başarılarıyla sadece ülke içinde değil, uluslararası alanda da yüksek itibar ve saygı uyandıran Jandarma Teşkilatımız her geçen gün gücüne güç katmaktadır. Gerek yeni teknolojik imkânları ile gerekse artan personel sayısı ile gerekse de donanımı ve işlevselliği artan iletişim ağları ile 21. Yüzyılda da her türlü suçun önlenmesi ve suçluların yakalanması için gelişmeye devam etmektedir.

Artan standartları ile birlikte düşmanlarına korku salan Jandarma Teşkilatımız daha da güçlenmiş ve iç güvenliğin sağlanması, halkımızın huzurunun temin edilmesi konusunda önemli başarılara imza atmış ve atmaya da devam edecektir.

Gerek huzur ve güven ortamının sağlanmasında ve korunmasında gerekse de kanunlarımızın uygulanmasında ülkemizin her bir evladına, her bir Jandarma personelimize itimadımız tamdır. Bu ülkenin canı gönülden, cansiperane çalışan aslanları var oldukça kötü emeller amacına ulaşamayacak ve her türlü bela ülkemizin üzerinden def edilecektir. Bu şanlı üniformayı giyen bu memleketin her bir genci Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan devam ettikçe bu milletin sırtı yere gelmeyecektir.

Kar kış demeden, her coğrafi koşulda ve her yerde özveri ile yurt savunmasında ve kırsal alanda asayişin sağlanmasında göstermiş oldukları büyük fedakârlıklar için onlara ne kadar minnet duysak, onlarla ne kadar gurur duysak azdır.

Jandarma Teşkilatımızın 180. Kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, halkımızın can ve mal güvenliği, milletimizin huzuru için mücadele ederken şehadet mertebesine erişen aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER