Vali Akbıyık ve KSPK Üyeleri Şemdinli'de Tarihi Yerleri Gezdiler

Hakkari Valisi İdris Akbıyık ve Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu (KSPK) üyeleri, Şemdinli İlçemizdeki tarihi yerleri gezdiler.

Vali Akbıyık ve KSPK Üyeleri Şemdinli'de Tarihi Yerleri Gezdiler

  KSPK Başkan Vekili Prof. Dr. İskender Pala ve kurul üyeleri Hülya Koçyiğit, Prof. Dr. Ümit Meriç, Mehmet Özçay ile Hümeyra Şahin, Hakkari'deki programları kapsamında Vali İdris Akbıyık, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztrk ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ile birlikte Şemdinli İlçesini ziyaret ettiler.

  Şemdinli İlçe Kaymakamı Yakup Güven, 34. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Rafet Kılıç, Belediye Başkanı Tahir Saklı ve diğer yetkililerce karşılanan Vali Akbıyık ve kurul üyeleri, Nehri (Bağlar) Köyündeki Seyyid Abdüllah Şemdini Türbesi ve Seyyid Taha-i Hakkari kabrini ziyaret ederek dua ettiler.

        Daha sonra Vali Akbıyık ve beraberindeki kurul üyeleri, Hakkari Valiliği İl Özel İdaresi ve DAKA tarafından ‘’Nehri-Şemdinli İnanç Turizm Koridoru Projesi’’ kapsamında restorasyonu yapılan tarihi Kayme Sarayı ve taş köprüyü gezerek ilgililerden bilgi aldılar.

Şemdinli’deki ziyaretlerinin ardından Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na geçen Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu üyeleri burada Vali İdris Akbıyık, Yüksekova Kaymakamı Osman Doğramacı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu tarafından uçakla İstanbul’a uğurlandılar.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER