Vali Akbıyık Gazeteciler'le bir Araya Geldi

Vali/Belediye Başkan V. İdris Akbıyık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Hakkari'de görev yapan gazetecilerle verilen yemekte bir araya gelerek günlerini kutladı.

Vali Akbıyık Gazeteciler'le bir Araya Geldi

Hakari Valiliği tarafından polis evinde düzenlenen programa Vali İdris Akbıyık,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk,  İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve basın mensupları katıldı.

Programda basın mensupları ile sohbet eden Vali Akbıyık, Hakkari’nin tarihin en huzurlu dönemini yaşadığını, 2019 yılının Hakkari açısından başarılı bir yıl olduğunu, 2020 yılında ise bu başarının devam etmesini umduğunu ifade etti.

İlimizde çalışmaları devam eden projeler hakkında açıklamalarda bulunan Vali İdris Akbıyık şunları kaydetti;

“Hakkari’de hayata geçirecekleri projeler ile işsizliği bitirme noktasına getireceğiz, ‘Engelleri Üreterek Aşıyorum' ve 'Hakkâri’de Geleneksel El Sanatlarının Modernizasyonu ve Ekonomik Yaşama Entegrasyonu’ projelerinin bu yıl hayata geçirilecek.

Hakkari Dönüşüm programı devam ediyor. Belediye olarak su sorunu ve alt yapı çalışmalarına öncelik veriyoruz. Bakanlıklar nezdindeki girişimler ile Hakkari ve Yüksekova’ya ciddi yatırımların önünü açıyoruz. Hakkari’nin katı atık projesinin ihalesinin yapıldı ve Organize Sanayi Bölgesinin önündeki engellerin kalktı. Yüksekova Şehir hastanesi projesinin devam ediyor.”

  Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlayan Vali Akbıyık, görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diledi.

Programın ardından Vali İdris Akbıyık, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk ve İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın basın mensuplarına çeşitli hediyeler takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER