Vali Akbıyık ''Bir kitap Bir İnsan'' kapsamında Öğrencilerle Kitap Okudu

Hakkâri Valisi İdris Akbıyık,''Bir Kitap Bir İnsan'' kampanyası kapsamında düzenlenen kitap okuma etkinliğine katılarak öğrenci ve vatandaşlarla birlikte kitap okudu.

Vali Akbıyık ''Bir kitap Bir İnsan'' kapsamında Öğrencilerle Kitap Okudu

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı İl Halk Kütüphanesindeki etkinliğe katılan Vali İdris Akbıyık, burada kitap okuyan öğrenci ve vatandaşlarla sohbet ederek onlara kitap hediye etti.
 
Kampanya ile ilgili basın mensuplarına açıklamada yapan Vali Vali Akbıyık, Hakkâri’de birinci meselelerinin eğitim ve kitap olduğunu söyledi.
 
Tüm iş ve icraatlarında birinci sıraya çocukları, kitabı ve eğitimi koyduklarını ifade eden Vali Akbıyık, ''Valilik olarak Hakkâri’de Bir Kitap Bir İnsan projesini başlattık. Hedefimiz Hakkâri’de genç, yaşlı, kadın, erkek, çoluk çocuk herkesin okumasını arzu ediyoruz. Bir kitap okuyup bir kişiye de okutuyoruz. Kitap insan kadar insan kitap kadar kıymetlidir. Bu vesileyle şu anda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzdeyiz.  Şu anda çoğunluğu gençlerden oluşan 200 civarında Hakkârili kitap okuyor. Biz de onlarla bir süre burada kitap okuyacağız. Bu etkinliğe katılacağız. Protokol üyelerimizle birlikte hem okuma kampanyalarına liderlik etmiş oluyoruz, hem de onlarla birlikte okuyoruz.  Artık kötü şeylerle, şiddetle anılan değil, güzelliklerle, iyiliklerle anılan, okuyan, gelişen bir Hakkâri arzu ediyoruz. Onun için çaba sarf ediyoruz.''
 
Daha sonra Vali Akbıyık ve beraberindeki protokol üyeleri, etkinlikteki öğrenci ve vatandaşlarla birlikte kitap okudu.
 
Etkinliğe Hakkâri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş,Vali Yardımcısı Mustafa Pala, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ve kurum amirleri de katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER