Vali Akbıyık 10 ocak Çalışan Gazeteciler ve Çalışan İdareciler Günü Mesajı

Vali/belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık 10 ocak Çalışan Gazeteciler günü ve Çalışan İdareciler Günü Mesajı

Vali Akbıyık 10 ocak Çalışan Gazeteciler ve Çalışan İdareciler Günü Mesajı

Vali/belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık'ın Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Basın çalışanlarına, çeşitli haklar sağlayan 212 sayılı yasanın, 10 Ocak 1961'de kabul edilmesiyle kutlanmaya başlanan Çalışan Gazeteciler Günü`nün 59. yıldönümünü kutluyoruz.

Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyarak görev yapan gazetecilerin, toplumsal kalkınmada ülkemizin gelişmesinde önemli yeri ve değeri vardır.

Kamu yararına hizmet yapmakta olan gazeteci arkadaşlarımız, İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesinde önemli katkılar sağlamaktadır. Ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen basın mensuplarımız milletin duygularına tercüman olarak M. Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi bu milletin müşterek sesi olmaya devam etmektedir.

Basınımız, görevini yaparken hukukun evrensel değerlerinden sapmamalı, kişilerin temel hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmemelidir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır. Basınımızın bu ilkeleri her zaman göz önünde bulunduracağına olan inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek kamuoyunun doğru ve tarafsız olarak bilgilendirilmesinde önemli rol oynayan, İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişmesine çalışmalarıyla katkıda bulunan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar aileleriyle birlikte daha nice mutlu, sağlıklı ve başarılı yıllar dilerim.

Vali İdris Akbıyık 10 Ocak Çalışan İdareciler Günü Mesajı

10 Ocak 1971 yılında Mülki İdare Amirleri sınıfının ihdası ile yapılan ilk mesleki toplantı başlangıç kabul edilerek, Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulu’nda 10 Ocak tarihi, ‘İdareciler Günü’ olarak kabul edilmiştir.

Mülki İdare Amirleri; Ülkemizin her köşesinde, toplumun huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve onun temel değerleri olan demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü, laik ve sosyal hukuk devletinin bekası adına, kendilerine düşen vazifenin farkında olarak, önemli hizmetlerde bulunmaktadırlar.

İdareciler, kendilerine devletçe ve milletçe güvenilen ve milletimizin huzuru ve refahı için üstün vazife şuuruyla çalışan, ülkemizin gelişmesinde, standartlarının yükseltilmesinde büyük emeği bulunan insanlardır. Bu anlamda İdarecilerimizin görev bölgelerinde gerçekleştirilen faaliyetler ve hayata geçirilen projelerin icrasında halkımıza liderlik yapmaları, ülkemizin aydınlık geleceği için özel bir değer ve anlam taşımaktadır.

  Bu duygu ve düşüncelerle; Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ tavsiyesini esas alarak, başta mesai arkadaşlarım Vali Yardımcılarımız ve ilçelerimizde hizmet veren Kaymakamlarımız olmak üzere son derece zorlu ve özel bir bölgede bulunan İlimizde Devletimizi temsil etme, vatandaşımıza hizmet verme noktasında büyük fedakârlık ve çalışma azmiyle görev yapan tüm meslektaşlarımın 10 Ocak İdareciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, aileleri ile birlikte sağlık, mutluluk, huzur ve başarı dolu bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER