Şemdinli'de Askeri Üst Bölgesine Saldırı

Şemdinli ilçesinde askeri üst bölgesine yönelik gerçekleştirilen saldırıda 3 asker Şehit oldu.

Şemdinli'de Askeri Üst Bölgesine Saldırı

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesi 34'üncü Hudut Tugayı Üst Bölgesine yönelik gerçekleştirilen saldırı sonucu 3 asker Şehit oldu. çok sayıda yaralı askerlerin olduğu belirtildi. Şehit olan askerler ve yaralanan askerler helikopterlerle bölgeden alınarak hastanelere kaldırıldı. 

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada,"Bugün Hakkâri sınır bölgesindeki bir üs bölgemize de PKK/YPG’li teröristler tarafından Irak kuzeyinden yapılan havan atışları neticesinde üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Olay sonrası teröristlere ait hedefler meşru müdafaa hakkı kapsamında bölgedeki kara ateş destek vasıtalarımız ile derhal ateş altına alınmış olup, hava harekâtı ile desteklenen operasyonlar da başlatılmıştır" ifadesi kullanıldı.

Hakkari Valiliğinden Yapılan AÇıklama ise Şöyle;

04.05.2019 günü İlimiz Derecik İlçesi Biz Tepe Üs Bölgesine bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan havanlı saldırı sonucu 3 kahraman askerimiz şehit  olmuş, 1 kahraman askerimiz ise yaralanmıştır. Yaralı askerimizin tedavisi kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesinde devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 20:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER