Şehit Sarı için Hakkari'de tören düzenlendi

Hakkari Çukurca İlçesi Spingin Üs Bölgesinde yürütülen Şehit Piyade Sözleşmeli Er Kadir Yıldırım Operasyonu kapsamında icra edilen keşif ve gözetleme faaliyeti esnasında, teröristlerce önceden araziye yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Yasin Sarı için tören düzenlendi.

Şehit Sarı için Hakkari'de tören düzenlendi

   Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen törene Vali İdris Akbıyık, Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Komando Albay Hamdi Ünal Akmeşe, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Vali Yardımcıları Aziz Gölbaşı ve Mustafa Duruk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ile Polis ve Askerî personel katıldı.

Saygı duruşu ile birlikte şehit askerimizin naaşı tören alanına getirilerek özgeçmişi okundu. Yapılan duanın ardından şehidimizin Türk bayrağına sarılı naaşı helikopterle Yüksek Ova İlçesine götürüldü.

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda da düzenlenen törenin ardından şehidimizin naaşı uçakla memleketine uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER