polis Haftası Kutlamaları kapsamında dua okundu ve kurban kesildi

Hakkâri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında şehitler için kurban kesildi.

polis Haftası Kutlamaları kapsamında dua okundu ve kurban kesildi

  Hakkari İl Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen programa Vali İdris Akbıyık, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Vali Yardımcıları Aziz Gölbaşı ve Mustafa Duruk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, kurum müdürleri ve polis memurları katıldı.

            Vali İdris Akbıyık ve beraberindekilerin katılımlarıyla İl Emniyet Müdürlüğü önünde İl Müftüsü Faruk Gürbüz tarafından  yapılan dua ile şehitler için kurban kesildi.

Burada bir konuşama yapan Vali İdris Akbıyık, Bu kutsal mesleği yapan bütün Polis Teşkilatının Hakkari’de, Şırnak’ta, İstanbul’da ve Türkiye’nin her yerinde görev yapan emniyet mensuplarına başarılar diledi.

Vatandaşımızın can güvenliğini, mal güvenliğini polislerin kuruduğunu güvenliği ve asayişi sağladığını dile getiren Vali Akbıyık şunları kaydetti:

"Bende 25 yıl önce bu teşkilatın gurur duyduğum bir mensubu olarak hakikaten hem vatandaş nezdinde hem de devletimizin nezdinde en kutsal en güvenilir mesleklerin başından geliyor. Gerçekten vatandaşımızın her türlü ihtiyacını karşılamak için yine bekçisinden müdürüne kadar bütün polis görevlilerimiz yeri geldiğinde şehit oluyorlar yeri geldiğinde gazi oluyorlar. Bu vatanın bölünmez bütünlüğünü, vatandaşımızın mutluluğunu sağlamak için her türlü fedakârlığı yapıyorlar. Hakkari ilimizde de şuan çok güzel bir huzur güven ortamı var. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi. Geçmişteki acılar, şiddetler tabiî ki polislerimizin büyük gayreti ve başarıları sayesinde bitmiş durumda.  İşte çukur siyaseti, çukur döneminde bugün o mücadelede vermiş oldukları kahramanca başarıları sonunda Hakkari’de devletimiz, polisimiz, askerimiz, jandarmamız, vatandaşıyla beraber huzur içerisinde görev ifa ediyor ve yaşıyor. İnşallah bu huzur güven ortamının bundan sonra da devam edeceğini diliyoruz. Polisimiz iyilerin dostu, kötülerin düşmanı. Bu vatanın, milletin bekçisi, devletimizin, Cumhuriyetimizin bel kemiği bunu her dönem gösterdiler. İnşallah sonsuza kadar Türkiye Cumhuriyeti ile beraber polis teşkilatımız da yaşayacak. Vatandaşımıza, milletimize, asayişin, huzurun sağlanmasında hizmet verecek. Bu duygu ve düşüncelerle 10 Nisan polis günü ve bayramının 174. kuruluş yıldönümünü kutluyorum polis teşkilatımız İnşallah bundan sonra da ebediyete kadar devam edecek".   

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER