Merga Bütan yaylasında kar festivaline Davet

Hakkari Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Hakkari Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Hakkari Belediyesi desteğiyle Merga Bütan yaylasında kar festivali düzenlenecek.

Merga Bütan yaylasında kar festivaline Davet

Pazar günü düzenlenecek olan kar festivali ile ilgili Kültür ve Turizm Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada,"Hakkâri Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Hakkâri Belediyesi işbirliği ile 03 Mart 2019 Tarihinde Hakkâri Kayak Merkezinde “3.Hakkâri Kar Festivali” gerçekleştirilecektir. Valiliğimiz destekleriyle geçtiğimiz yıllarda başlatılan festival ile İlimizin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve değerlendirilmeye açılması, iki ülkeye sınırını bulunan Hakkâri’nin bir turizm İline dönüşmesi, İlimizin tanıtımı ve imajına olumlu katkı sağlanması, İl dışındaki yatırımcıların ekonomik açıdan dikkatlerinin bölgeye çekilmesi ve bölgeye ekonomik, sosyal, kültürel ve turistik alanlarda yatırımların çekilmesi, sosyal dayanışma ve kaynaşmanın pekişmesi ile kış turizminin canlandırılması amaçlanmaktadır. Festival kapsamında şu faaliyetler gerçekleştirilecektir:

Şehir Merkezinden Hakkâri Kayak Merkezine Hareket
Kurum Stantlarının Gezilmesi
Meşaleli Kayak & Snowboard İle Protokolü Karşılama ve Açılış Konuşmaları
Halk Oyunları Gösterisi
Güreş Müsabakası
Dengbej Dinletisi
Kar Raftingi Gösterisi

Kayaklı Koşu Yarışması (Biatlon)
Dart Sporu Gösterisi
Ödül Töreni
Yemek Arası ve Resim Sergisinin Gezilmesi
Konser ve Halay
Kapanış ve Şehir Merkezine Hareket

Kayak merkezine ulaşım için Atatürk Kültür Merkezi önünden saat 08.00 ile 11:00 saatleri arasında ücretsiz servis araçları kaldırılacaktır. Katılımcılar için festival alanında ücretsiz öğle yemeği ikramı da yapılacaktır.

Yetkililer bu heyecana bütün Hakkari halkının davetli olduğunu kaydettiler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER