İçişleri Bakan Yardımcısı Aksoy Hakkari'de Güven ve Huzur ortamı oluştu

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aksoy Hakkari'de Huzur ortamı Oluştu.

İçişleri Bakan Yardımcısı Aksoy Hakkari'de Güven ve Huzur ortamı oluştu

Hakkari'ye gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aksoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Hacı İlbaş, Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Şehir Emniyet Müdürü Atanur Aydın, AK Parti Şehir Başkanı Emrullah Gür tarafından karşılandı.

Hakkari'ye gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aksoy, öncelikle Valiliği ziyaret etti. Daha sonra Vali İdris Akbıyık ve şehirdeki mülki amirlerle Şehir jandarma komutanlığı, şehir Emniyet müdürlüğünün hemen peşinden esnafı ziyaret etti. İl merkezindeki İş yerlerini tek tek dolaşan Aksoy esnaflarla bir müddet sohbet edip yol üzerinde bulunan bir kahvede yurttaşlarla çay içti.

Burada medya üyelerine izahta bulunan Bakan Yardımcısı Mehmet Aksoy, "Yıllardır bu toprakların bu coğrafyanın özlemle beklediği huzurlu günlerimize keyfini hep birlikte çıkarttıyoruz'' diye konuştu.

Mehmet Aksoy; 'Jandarma genel komutanımız ve asayiş komutanımızla Hakkari’yi ziyaret ettik. Valimiz başta olmak üzere huzurlu günlerin Hakkari’de yaşanmasına yaptıkları karamanla mücadeleyle esile olan güçlerimize yeniden kamu görevlileri ve onlarla büyük bir dayanışma ve işbirliği içerisinde huzurlu günlerin değerini bilerek sahip çıkan Hakkarili kardeşlerimize teşekkür etmek için geldik. Çok yakında izlediğiniz gibi ilk bahar ve yaz operasyonları neticesi Kıran-1, Kıran-2 ve Kıran-3 operasyonları yaptık. Bölgemizde asayişimize, huzurumuza yurttaşımızın ve can mal güvenliğine kast eden unsurlara karşı başarılı bir sezon geçirdik ve çok ciddi bir iyileşme yapıldı. Burada hem bu çalışmalarımızı değerlendirdik hem de bugün yakaladığımız huzur ortamının bölgemizde kalıcı olmasını istiyoruz. Hem yurttaşın hem de güvenlik güçlerinin yapılabilecek ne varsa onlarla alakalı değerlendirmeler yaptık. Elhemdulillah bu toprakların kavuştuğu o huzurun  kalıcı kılmak yerine terörist ile mücadele yapılması şart olan ne varsa bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. İlkbahar, yaz operasyonlarında gösterdiğimiz  en başarılı hem fedakar hem kahramanca devam eden operasyon çalışmalarımızı 1 Ekim'den itibaren başlayan kış  operasyonlarıyla ara vermeden olarak sürdüreceğiz. 7-24 saat ister şehirde ister kırsalda nerede olursa olsun bu yurttaşımızın analarını bir daha ağlatmamak için gereken her türlü  fedakarlık yapılarak operasyonlara devam edeceğiz ve huzurumuzu güvenimizi kalıcı kılmaya devam edeceğiz. Bugün yurttaşın yüzünde gördüğümüz gülümsenin kaybolmaması için var gücümüzle gayret göstereceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 21:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER