HDP Yüksekova'da Seçim Bürosu Açtı

HDP, yerel seçim çalışmaları kapsamında Hakkari’de seçim bürosu açtı.

HDP Yüksekova'da Seçim Bürosu Açtı

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde seçim bürosu açtı. İlçe binası önünde  bir araya gelen kitle, HDP flamaları eşliğinde yürüyüşe geçti.  "Jin, jîyan azadî", "Bijî berxwedana Leyla", "Gever sizinle gurur duyuyor" sloganlarının atıldığı yürüyüşe il ve ilçe belediye eşbaşkan adayları, HDP ve DBP'nin yöneticileri katıldı. 
 
Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan seçim bürosunun açılışı zılgıtlar eşliğinde yapıldı. Açılış ardından konuşan HDP İl Eşbaşkanı Sinan Kaya, seçimin galibinin şimdiden belli olduğunu söyledi. Yüksekova Belediye Eşbaşkan Adayı İrfan Sarı, sayıları bini aşan kitlenin kendilerine cesaret verdiğini söyledi. Sarı, bu cesareti hizmet ve iradeye yansıtma anlamında yoğun bir çalışma yürüteceklerini belirtti. Diğer Eşbaşkan Remziye Yaşar ise kitlenin coşkusuna dikkat çekerek, bu kitlenin iradelerini gasp eden, kendilerini çamur ve toza batıran kayyumdan kurtulacaklarını söyledi. 
 
HDP Hakkari Belediye Eşbaşkan Adayı Seher Kadiroğlu Ataş de seçimlerin önemine vurgu yaparak, çalışmaların yoğunlaşmak gerektiğini dile getirdi. Konuşma ardından müzik eşliğinde halaylar çekildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER