HDP Hakkari'de Seçim Bürosu Açılışına Davetiye Dağıttı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari İl Örgütü pazartesi günü HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve bölge milletvekillerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan seçim bürosunun açılışı için çarşı merkezinde davetiye dağıttı.

HDP Hakkari'de Seçim Bürosu Açılışına Davetiye Dağıttı

HDP İl Binası önünde bir araya gelen ve aralarında HDP Belediye Eş Başkan adayları Cihan Karaman, Seher Kadiroğlu Ataş’ın da bulunduğu HDP ve DBP’liler “Şaredarî Ya Me Ye” yazılı davetiyeleri çarşı merkezinde esnaf ve vatandaşlara dağıttı. 

Pazartesi günü HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Hakkari HDP Milletvekili Sait Dede, bölge milletvekilleri ile MYK ve PM üyelerinin de katılımıyla HDP seçim bürosu açılışı yapılacak. 

Kitle adına HDP Merkez İlçe Eş Başkanı Necmettin Acar’ın yaptığı açıklamada, 4 Mart Pazartesi günü HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın katılımıyla bir miting planladıklarını söyledi. 

Acar,” Mitin için Hakkari Valiliği nezdinde yapmış olduğumuz başvurular maalesef yer bahanesiyle reddedilmiştir. Daha önce hayvan pazarı olarak kullanılan Gopsi mevkii resmi miting alanı olarak belirlenmişti.

Bizde bu vesileyle mitingimizi şu şartlarda yapamayacağımız için Pazartesi günü Eş Genel başkanımız Pervin Buldan’ın katılımıyla seçim ofisimizin açılışını yapacağız.

Buradan tüm Hakkari halkını duyarlılığa ve katılıma davet ediyoruz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER