“Hakkâri İli Kuşları” Adlı Seminer ve Fotoğraf Sergisi Düzenlendi

Hakkari Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü öncülüğünde Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Fakültesi Zooloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özdemir Adızel tarafından “Hakkâri İli Kuşları” adlı seminer ve fotoğraf sergisi düzenlendi.

“Hakkâri İli Kuşları” Adlı Seminer ve Fotoğraf Sergisi Düzenlendi

Hakkari Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen seminer ve fotoğraf sergisine; Vali Yardımcısı Aziz Gölbaşı, Hakkâri Belediye Başkanı Cihan Karaman, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Kurmay Albay Metin Geyiktepe, Orman ve Su İşleri Müdürü Necmettin Yılmaz, Orman İşletme Müdür V. Basri Mutlu, Hakkari Üniversitesi Genel Sekreteri Kerim AKar, Hakkari Üniversitesi idari-akademik personelleri ile öğrenciler katıldı.

Seminere konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Özdemir Adızel; Hakkâri'de bulunan kuş türleri, bu kuşların özellikleri ve kuşların göç yolları hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

Seminerin sonunda Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Battal Aslan, katkılardan dolayı Prof. Dr. Özdemir Adızel'e ve Dr. Erkan Azizoğlu'na teşekkür belgesi takdim etti.

Program; Üniversitemiz fuaye alanında Hakkâri'de çekilen 60 adet kuş türü fotoğrafının bulunulduğu serginin gezilmesinin ardından çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER