Hakkari'de Şehit Kotanoğlu için tören düzenlendi

Hakkari Çukurca İlçesi Işıklı Üs Bölgesi’nden Kavuşak Üs Bölgesi’ne ikmal faaliyeti icra eden aracın devrilmesi sonucu şehit olan Piyade Er Muhammet Emin Kotanoğlu için tören düzenlendi.

Hakkari'de Şehit Kotanoğlu için tören düzenlendi

   Fatihler Kışlası’nda düzenlenen törene Vali İdris Akbıyık, Van Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İLBAŞ, 3. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Muammer Alper, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Piyade Komando Albay Hasan Paçalı, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Hakkâri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Vali Yardımcıları İdris Koç ve Aziz Gölbaşı, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Albay Burhan Aydın, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ile Polis ve Askerî personel katıldı.

 Saygı duruşu ile birlikte şehit askerimizin naaşı tören alanına getirilerek özgeçmişi okundu. Yapılan duanın ardından şehidimizin Türk bayrağına sarılı naaşı helikopterle Yüksekova İlçesine götürüldü.

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda da düzenlenen törenin ardından şehidimizin naaşı uçakla memleketine uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 20:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER