Hakkari'de Şehit Düşen Kargın ve Mertoğlu için Tören Düzenlendi

Irak’ın Kuzeyindeki Avaşin Bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından askeri araca yapılan hain saldırı sonucunda şehit olan kahraman askerlerimiz Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargın ve Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu için tören düzenlendi.

Hakkari'de Şehit Düşen Kargın ve Mertoğlu için  Tören Düzenlendi

   Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen törene Vali İdris Akbıyık, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Hamdi Ünal Akmeşe, Cumhuriyet Başsavcı Vekili İbrahim Yahşi, Vali Yardımcıları Cüneyt Epcim ve Aziz Gölbaşı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, kurum müdürleri ile polis ve askerî personel katıldı.

Saygı duruşu ile birlikte şehit askerlerimizin naaşları tören alanına getirilerek özgeçmişleri okundu. Yapılan duanın ardından şehitlerimizin Türk bayrağına sarılı naaşları helikopterle Yüksekova ilçesine gönderildi.

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda düzenlenen törenin ardından şehit askerlerimizin naaşları uçakla memleketlerine uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 21:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER