Hakkari'de Şehit Düşen Barış ve Sanca Törenle Memleketlerine Uğurlandı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde çıkan çatışmada şehit düşen 2 asker, törenle memleketlerine uğurlandı.

Hakkari'de Şehit Düşen Barış ve Sanca Törenle Memleketlerine Uğurlandı

Hakkari Çukurca İlçesi Aslankapı Mevkiinde icra edilmekte olan "Şehit Jandarma Teğmen Süleyman Özoğlu-34"operasyonu kapsamında bölücü terör örgütü mensupları ile girilen silahlı çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ercan Sanca ve Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Sait Barış düzenlenen törenlerle memleketlerine uğurlandı.

Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen törene Vali İdris Akbıyık, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Komando Albay Hamdi Ünal Akmeşe, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Neşe Kıyar, Vali Yardımcıları İdris Koç ve Aziz Gölbaşı, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, kurum müdürleri ile polis ve askerî personel katıldı.

Saygı duruşu ile birlikte şehit askerlerin naaşları tören alanına getirilerek özgeçmişleri okundu. Yapılan duanın ardından şehitlerimizin Türk bayrağına sarılı naaşları helikopterle Yüksekova ilçesine gönderildi.

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda düzenlenen törenin ardından şehit askerlerin naaşları uçakla memleketlerine uğurlandı.

Yüksekova İlçesindeki uğurlama törenine Vali İdris Akbıyık’ın yanı sıra Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Yüksekova Kaymakamı Ramazan Kendüzler, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutan Vekili Albay Serdar Keresteci, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, kurum müdürleri ve askeri personel katıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 20:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER