Hakkari'de Öğrencilerin Karne Sevinci

2018 -2019 Eğitim Öğretim yılı bugün sona eriyor. milyonlarca öğrenci ve yüz binlerce öğretmen için bugün 3 ay sürecek olan yaz tatili başlıyor.

Hakkari'de Öğrencilerin Karne Sevinci

2018 -2019 Eğitim Öğretim yılı bugün sona eriyor. Hakkari'de 71 bin öğrenci, 4 bin 200 öğretmen için bugün 3 ay sürecek olan yaz tatili başladı. Hakkari Valisi İdris Akbıyık da öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.  

2018'in Eylül ayında başlayan yoğun ders ve sınav temposunun ardından yaklaşık 18 milyon öğrenci ve binlerce öğretmen yaz tatiline girdi.

4 Şubat 2019 Pazartesi günü başlayan ikinci kanaat döneminin sona ermesi ile Hakkari genelinde 334 okulda toplam 71 bin öğrenci karne heyecanı yaşarken, 4 bin 200 öğretmen de tatile girmiş oldu.

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Hakkari Güzel Sanatlar Lisesinde düzenlenen karne törenine katılarak öğrencilere karnelerini verdi.

Vali İdris Akbıyık, Güzel Sanatlar Lisesi bünyesindeki Müzik sınıfının açılışını da gerçekleştirdi.

Törene Vali Akbıyık'ın yanısıra, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Okula gelen Vali Akbıyık, öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Sınıflara geçen Vali Akbıyık ve beraberindekiler, öğrencilerle aynı masada oturan velilerle bir süre sohbet etti.

Vali Akbıyık, protokol üyeleri ile birlikte, karneleri kendi elleriyle öğrencilere dağıtarak birlikte hatıra fotoğrafı çektiler.

Hakkari Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi Müdürlüğü ekipleri de öğrencilere değişik hikaye kitapları dağıttı.

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür ise, Hakkari merkezde 20 bin 20, toplamda ise 71 bin öğrencinin karne heyecanı yaşadığını belirtti

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Böylelikle öğrenciler 3 ay tatil yapmış olacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER