Hakkari'de İl Spor Merkezleri Açılışı Yapıldı

Hakkâri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çocuk ve gençlerimiz ile engelli bireylerimizi spora yönlendirmek ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla her yıl uygulanan İl Spor Merkezleri’ bu yılda 18 branşta hizmete açıldı.

Hakkari'de İl Spor Merkezleri Açılışı Yapıldı

Her yaz okulların tatil olmasıyla birlikte öğrencilere, deneyimli antrenörler nezaretinde spor yapma imkânı sağlayan "İl Spor Merkezleri" açılışına Vali İdris Akbıyık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal, il spor merkezilerine kayıt yaptıran çocuklar ve aileleri katıldı.

Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra programda bir konuşma yapan Vali Akbıyık, İl Spor Merkezlerine kayıt yaptıran çocukları tebrik ederek katılacakları spor branşlarında başarılar diledi. Hakkâri’de binlerce çocuğun güzel bir ortamda sporla buluştuğunu ifade eden Vali Akbıyık, şunları kaydetti:

"Basketbol, futbol, masa tenisi, badminton ve benzeri birçok alanda kurlarımız var. Eğitim sadece okula gitmekle olmuyor. Bu da bence eğitim en önemli parçası. Açılan İl Spor Merkezileri İlimize hayırlı olsun. İlimizdeki çocuklarımız, gençlerimiz her alanda çok yetenekli, ama özellikle sporda çok daha başarılılar. İşte Kadınlar 1.Lig’de bayan futbol takımımız var. Kayaktan tutun masa tenisine, tekvandoya kadar her alanda çocuklarımız gençlerimiz hem bölgede, hem Türkiye’de bazen de Avrupa’da uluslararası müsabakalarda çok güzel dereceler elde ediyorlar. Hem ülkemizin hem de Hakkâri İlimizin sesini duyuruyorlar. Bizler de bundan çok mutlu oluyoruz. Biz de bu başarılarını desteklemek amacıyla Valilik olarak eğitim ve sporda kendilerine gereken her türlü desteği veriyoruz. Amacımız çocuklarımızın en iyi şartlarda en sağlam vücutlara sahip olarak yetişmeleri ve başarılı olmalarıdır. İl Spor Merkezleri sadece burada değil ilçelerimizde de açılmıştır. Burada İl Spor Merkezlerine 2 binin üzerinde kayıt oldu. Yüksekova’yı da katarsak bu sayı 4 bini buluyor. Ben buradan bütün çocuklarımıza, sporcularımıza başarılar diliyorum. "

Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal ise, İlimiz merkezinde 18 branşta açılan İl Spor Merkezilerine 2 bin öğrencinin katıldığını belirterek, uygulanacak kurslarla ilgili katılımcılara bilgiler aktardı.

Program, öğrencilerin çeşitli spor dallarında yaptığı gösterilerle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 22:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER