Hakkari'de “Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin” Uygulaması

Karayolu Trafik Güvenliği konusunda vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi ve kamuoyunda gerekli farkındalığın oluşturulması amacıyla 09-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında Kurban Bayramı tatil dönemi süresince trafik güvenliğine yönelik farkındalığı artırmak amacıyla ve çocuklara yönelik “Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin” sloganıyla “Kemerin Ses Getirsin” isimli ülke genelinde ödüllü video yarışması düzenlenecektir.

Hakkari'de “Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin”  Uygulaması

Yarışma kapsamında “Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin sloganıyla ülke genelinde kurban bayramı süresinde trafikte aileleri ile birlikte seyahat eden çocuklardan, araç sürücüsü ve araçtaki diğer yolcuları emniyet kemerlerini takmaları konusunda bilinçlendirdiği ve uyardığı görülen videolarını #kemerinsesgetirsin hashtagini etiketleyerek TrafikEgm twitter adresine göndermeleri istenilmektedir. Gönderilen videolardan en çok beğeniyi alan ilk 100 çocuğa scooter, kask ve koruma ekipmanı hediye edilecek olup yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve broşüre www.trafik.gov.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Kurban Bayramı münasebetiyle Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İlçe Trafik Büro Amirliklerinin sorumluluk alanlarına haber ajansları davet edilmiş vatandaşların ve çocuklar için yol güvenliği, emniyet kemeri önemi hakkında bilgilendirmeler yapılarak karnelerin dağıtımı sağlanmıştır. 

Hakkâri Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından çocuklarımıza güvenli trafik ortamı sağlamak amacı ile uygulamalar, bilgilendirmeler ve karne (broşür) dağıtımı hız kesmeden devam edecektir.denildi.  

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER