Hakkari’de “Fikirler Buluşuyor Gelecek Oluşuyor” projesi

Hakkari Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından orta öğretim kurumları arası “Fikirler Buluşuyor Gelecek Oluşuyor” projesi kapsamında münazara yarışması düzenlendi.

hakkariobjektif
Hakkari’de “Fikirler Buluşuyor Gelecek Oluşuyor” projesi

Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda düzenlenen münazaraya, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kahraman, Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Tahir Tekin, Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Hanlıgil, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

İl genelinde 20 okulun katıldığı münazara yarışması kura çekimi ile başladı. Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi ile Fatma Aliye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yarıştığı münazara yarışmasında öğrenciler ‘Çevre Düzenlenmesinde Yasalar mı? Etkilidir Yoksa Bireyler mi?’ konulu sunumlar yaptı. 

Öğrencilerin kıyasıya yarıştığı münazara yarışmasının sonunda jüri üyelerinin yaptığı puanlamada Fatma Aliye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 358.2 puan alırken, Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi ise 344.2 puan aldı. 

Öğrencilerin sevinç çığlıkları arasında sahneye çıkan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, tüm öğrencileri tebrik ederek kısa bir konuşma yaptı. 

Gür,” Gençlerin kendilerini ifade etmeleri, kendi düşüncelerini savunmaları ve kendi doğrularını belgelerle ortaya koymaları çok hoşumuza gitti. Aslında bizim istediğimiz buydu. Münazaraya başlarken nasıl bir sonuçla karşılaşırız, bu derece bir ilgi görür müyüz?  Gibi küçük soru işaretleri vardı. Ama  iki ki böyle bir şeye karar verdik. Öğrencilerimizin kendilerini argümanlarla ve delillerle savunmaları ve kendilerine olan öz güvenlerini ortaya koymaları çok hoşumuza gitti. Tabi bu bir yarışmadır. Her yarışmanın bir kazanını olacaktır. Ben tekrardan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu. 

Okullar arası ‘Fikirler Buluşuyor Gelecek Oluşuyor’ projesi kapsamında yapılan münazara yarışması 4 eleme turu şeklinde düzenlenecek. 24 Nisan tarihinde düzenlenecek olan final yarışmasında 3 asil ve bir yedek olmak üzere dereceye girecek olan üç okula birer adet masa üstü bilgisayar, ikinci ve üçüncüye çeyrek altın ve birinci gelen okula yarım altın verilecek. Ayrıca dereceye giren ilk üç okulun öğretmenlerine de öğrencilerini yarışmaya hazırladıkları için birer çeyrek altın verileceği belirtildi. Hakkariobjektif

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER