Hakkari'de 2019 Haziran Dönemi Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenlerin 2019 Haziran dönemi mesleki çalışma programı çerçevesinde okullarda öğretmenlerin mesleki çalışmalar yapılmıştır.

Hakkari'de 2019 Haziran Dönemi Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları

 Milli Eğitim Bakanlığınca 2023 eğitim vizyonu hedefleri doğrultusunda öğretmenlerin mesleki ve alan gelişimlerinin desteklenmesine yönelik etkinlik temelli uygulamaya dayalı yeni bir mesleki gelişim programı hazırlanmış olup ilimizde de uygulamaya konulmuştur.

   Öğretmenlerin kişisel, mesleki ve alana yönelik bilgi ve becerilerinin arttırılması, eğitim ve öğretim süreçlerinde karşılaşılan problemlerin çözümüne yönelik yeni becerilerin kazandırılması, plan ve programların öğrenci ile çevrenin ihtiyaçlarına göre hazırlanması ve uygulanması amaçlanmıştır.

   Bu bağlamda İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür ve beraberindekiler mesleki çalışmaların yapıldığı okulları ziyaret ederek, bu çalışmalar hakkında bilgi almışlardır. Gür, bu çalışmaların 2023 eğitim vizyonu doğrultusunda öğretmenlerin gelişimine katkısının yadsınamayacağını belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER