Hakkari'de 1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlamalarına Davet

KESK, İHD, DİSK ve HDP yaptıkları basın toplantıları ile Hakkarilileri yarın yapılacak 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlamalarına davet etti.

Hakkari'de 1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlamalarına Davet

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Hakkari Şubeler Platformu, İHD Hakkari Şubesi ve DİSK Hakkari Şube yöneticileri yaptıkları basın açıklaması ile yurttaşları yarın belediye parkında yapılacak 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinliklerine davet etti. 

Valilikten alınan iznin ardından kentte bilboard ve broşür çalışmaları yapan Tertip Komitesi, ayrıca gezici araçlarla da mahallelerde halk etkinliğe davet ediliyor. Hazırlıklarla ilgili KESK toplantı salonunda açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü Musa Bor halkın şenliğe güçlü katılmasını istedi. 

HDP İl Eşbaşkanı Sinan Kaya da konu ile ilgili il binasında bir basın toplantısı ile tüm yurttaşları KESK öncülüğünde yapılacak etkinliğe davet etti. Kaya, “Bizler parti olarak 1 Eylül için hazırlıklarımızı tamamladık. Yarın KESK öncülüğünde saat 13.00’te belediye parkında başlayacak olan barış mitingine parti ve tabanımızla birlikte destek verip katılacağız. Kayyum zihniyetine karşı sesimizi çıkarmak için, bütün halkımızı yarın yapılacak kutlamalara kitlesel katılım sağlamaları için davet ediyoruz. Hep birlikte Hakkari'den barışı haykırmak için alanlarda olacağız” dedi. 

HDP Muş Milletvekili Şevin Coşkun ve HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede'nin de katılacağı etkinliğe, Koma Pel ve yerel müzik gruplarının sahne alması bekleniyor. Etkinlik, yarın saat 15.00'te Kent Parkında yapılacak. 

KESK ŞUBELER PLATFORMU

DİSK GENEL İŞ HAKKÂRİ ŞUBESİ

İHD HAKKARİ ŞUBESİ

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER