Hakkari ve ilçelerinde İŞ-KUR 300 Kişi Alacak

Hakkari çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Hakkari merkez ve ilçelerinde işe alınacak 300 kişi için başvuruların pazartesi günü başlayacağını duyurdu.

Hakkari ve ilçelerinde İŞ-KUR 300 Kişi Alacak

Hakkari Çalışma ve Kurumu tarafından yapılan açıklamada, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Hakkari merkez, Yüksekova, Şemdinli, Çukurca ve Derecik ilçelerinde müftülük bünyesinde Toplum Yararına Programı kapsamında çalıştırılmak üzere 300 kişi istihdam edilecektir.

Programa müracaatlar 5 - 9 Mart 2019 tarihleri arasında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen veya Kurumun www.iskur.gov.tr adresinden yapılabilecektir.

Katılımcılar Noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir.

Programa Katılım şartları; 18 yaşını doldurmuş olmak,

Herhangi bir yerde sigortalı olarak başvuru tarihi itibariyle çalışmıyor olmak.

SGK’dan emekli veya malullük maaşı almıyor olmak,

Milli Eğitime veya Üniversitelere bağlı herhangi bir eğitim kurumunda örgün eğitimde öğrenci olmamak

(Açık Lise veya Açıköğretim öğrencileri başvurabilir)

Bir kişi aynı gün başvuruları başlayan Toplum Yararına Programlarından (TYP) yalnızca birisine müracaat edebilecektir.

Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Kayıt Sisteminde oturan kişilerden şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecek, ancak bir kişi katılımcı olarak belirlenecektir.

Noter kurası sonrası oluşan listelerde aynı adreste oturan kişilerden birden fazla kişinin isminin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik verilecektir.

Kuruma kayıt tarihinin aynı olması halinde işe başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılacaktır. Kura sonrası oluşan listeler nihai listeler olmayıp, gerekli inceleme ve kontrol işlemleri sonrasında kesinleşecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER