Hakkari Üniversitesin'den “Kök Hücre ve Kan Bağışı” Kampanyasına Destek

Hakkari Üniversitesi kök hücre nakli bekleyen kanser hastaları için farkındalık oluşturmak amacıyla “Kök Hücre ve Kan Bağışı” konulu seminer düzenlendi

Hakkari Üniversitesin'den “Kök Hücre ve Kan Bağışı” Kampanyasına Destek

Hakkari Üniversitesi (HÜ) kök hücre nakli bekleyen kanser hastaları için farkındalık oluşturmak ve kök hücre bağışı kampanyasına destek olmak amacıyla “Kök Hücre ve Kan Bağışı” konulu seminer düzenlendi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlilerinden Neşe Ataman Bor’un  koordinatörlüğünde Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleşen seminere Rektör Yardımcısı, Prof. Dr. Erdoğan Bada, Genel Sekreter Kerim Akar, Kızılay Doğu Anadolu Kan Merkezi Kök Hücre Bağışçı Kazanım Uzmanı Mustafa Ünver, akademik-idari personeller ve öğrenciler katıldı. 

Seminer Hakkari Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Bada’nın açılış konuşmalarıyla başladı. 

Bada, bağışçı olmanın önemine değindikten sonra kan bağışı konusunda örnek olunması gerektiğini belirtti. 

Seminerde söz alan Doğu Anadolu Kan Merkezi Kök Hücre Bağışçı Kazanım Uzmanı Mustafa Ünver, “Kök Hücre Nedir? Kök Hücrenin Önemi, Kök Hücre Donöründe aranan şartlar, Bağış Süreci ve Kan Bağışı” gibi konularında sunum yaptı.

 “Umutla bekleyen bir hastaya, yaşama tutunma şansını siz verebilirsiniz” 

Öte yandan, Hakkari Üniversitesi Fakülte dersliklerinde “Kök Hücre Bağış Merkezi” kurulacağı ve bağış yapmak isteyenlere “Kök Hücre Bağışı” kampanyası süresince ile ilgi verileceği belirtildi.

Seminerin ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Bada, sunumu nedeniyle Doğu Anadolu Kan Merkezi Kök Hücre Bağışçı Kazanım Uzmanı Mustafa Ünver'e teşekkür belgesi verdi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER