Hakkari Şehitleri Memleketlerine Uğurlandı

Hakkari Çukurca İlçesi Bayrak Tepe Üs bölgesinde atış eğitiminde kaza sonucu meydana gelen patlamada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Tolga Kaplan ve Piyade Sözleşmeli Er Sait Miyanyedi düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.

Hakkari Şehitleri Memleketlerine Uğurlandı

   Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen törene Vali Vekili/Vali Yardımcısı Aziz Gölbaşı, Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Tuğgeneral Mehmet Yasin Kalın, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Duygu Demirayak, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Abdulkadir Ungan, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ile polis ve askerî personel katıldı.

Saygı duruşu ile birlikte şehit askerlerimizin naaşları tören alanına getirilerek özgeçmişleri okundu. Yapılan duanın ardından şehitlerimizin Türk bayrağına sarılı naaşları ambulansla Yüksekova ilçesine gönderildi.

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda düzenlenen törenin ardından şehitlerimiz Piyade Sözleşmeli Er Tolga Kaplan ve Piyade Sözleşmeli Er Sait Miyanyedi naaşları uçakla memleketlerine uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER