Hakkari Müftülüğü “cami çocuk buluşması “ programı gerçekleştirdi

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Hakkari Müftülüğü “cami çocuk buluşması “ programı gerçekleştirildi.

Hakkari Müftülüğü “cami çocuk buluşması “ programı gerçekleştirdi

İl müftüsü Faruk Gürbüz, müftü yardımcısı Osman Doğan, 04-06 yaş gurubu öğrenci ve öğreticileri ile   öğrenci velilerinin katıldığı program Merkez Hacı Abdurrahman camiinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Minik öğreciler tarafından okunan şiir ve söylenen ilahiler duygulu anlar yaşattı.  Öğrencilerle teke tek ilgilenen il müftüsü Gürbüz çocuklara “Hem camiyi tanıyoruz, hem de eğleniyoruz” dedi. İşledikleri konulardan öğrencilere sorular sorarak aldığı toplu cevaplarla çocukların neşesine ortak oldu.

Daha sonra öğrenci velilerine hitap eden il müftüsü Gürbüz “Camilerin hayatın merkezi olduğunu, dünya ve ahret saadetinin camilerden geçtiğini, genç ve çocuklarımızı camiye ısındırmak için gerekli gayreti göstermemiz gerektiğini,  “Biz bir aileyiz, her Cuma akşamı camideyiz” projesi kapsamında her Cuma akşamı evlerine en yakın camilere beklediklerini söyledi. “ Hafta boyunca düzenlenecek faaliyetler hakkında bilgi veren il müftüsü Gürbüz katılımcıların etkinliklere katılması talebinde bulundu.

Minik öğrencinin duası ve İl Müftülüğü ikramının ardından program sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER