Hakkari MEB'den İş Sağlığı ve Güvenliği etkinliği

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla bir dizi etkinlik düzenledi.

Hakkari MEB'den İş Sağlığı ve Güvenliği etkinliği

04-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda farkındalık oluşturmaya dönük etkinlikler gerçekleştirildi. 

Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Amiri Oktay Kızılkaya ve birim çalışanları, hafta dolayısı ile İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür'ü makamında ziyaret edip İş Güvenliğine verdiği önemden dolayı kendilerine plaket takdim ettiler.

Öğrencilerin sağlıklı ve güvenli ortamlarda öğrenim görmeleri, öğrencilerde güvenlik bilincinin ve güvenlik kültürünün geliştirilmesine katkı sunmayı hedefleyen etkinlikler, kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür 04-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası teması ile resim çizen öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

04-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeniyle bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, "İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda sürekliliği sağlamanın en önemli yolu eğitimdir. Nitekim Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk,iş sağlığı ve güvenliğini müfredatın içine, okul içi süreçlere ve bütün eğitim-öğretim boyutlarına entegre etmeyi amaçladıklarını belirtmiş: "Nihai hedefimiz iş sağlığı ve güvenliği kavram ve kurallarını okul öncesinden başlayarak her kademedeki eğitim-öğretim faaliyetlerinde yer verebilmek ve bütün çocuklarımızın "önce sağlığım ve güvenliğim" demesi amaçlarımız arasında" demiştir. Okulların sağlık ve güvenlik şartlarını geliştirmek amacıyla iş güvenliği uzmanları ve periyodik kontrol uzmanlarının görevlendirildiğini, okullarda düzenli olarak tüm tehlikeli tesis ve tesisatlar, uzmanlarca denetlenmektedir. İş yeri hekimliği, okul sağlığı, Özel Güvenlik Hizmetleri birimlerinin oluşturulduğunu, İlk Yardım, Arama- Kurtarma, Temel İSG ve Yangın Eğitimlerinin eş zamanlı olarak verildiğini belirtti. Meslek hayatının gelecek aktörlerini ve öğretmenlerimizi çağın gereklerine uygun olarak iş sağlığı ve güvenliği kültürüyle de donatmış olacağız" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER