Hakkari Fen Lisesi tarafından 1. Bilim Olimpiyatları Sınavı gerçekleştirildi

Hakkari Fen Lisesi tarafından 1. Bilim Olimpiyatları Sınavı için 26 okuldan 220 öğrenci Katıldı.

Hakkari Fen Lisesi tarafından 1. Bilim Olimpiyatları Sınavı gerçekleştirildi

Hakkari Fen Lisesi tarafından  Ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik  düzenlenen Bilim Olimpiyatları sınavına  26 okuldan 220 öğrenci katıldı.  Sınavda Matematikten 20, Fen Bilimlerinden 60 olmak üzere toplam 80 soru soruldu.

Hakkari Fen Lisesi Müdürü Mesut Artuş ,  Milli Eğitimin genel amaçları doğrultusunda; Hakkari  geneli ortaokul 8. sınıflar arasında matematik ve fen bilimlerine olan ilgiyi artırmak, öğrencinin matematik ve fen bilimlerindeki seviyelerini görmelerini sağlamak, kendilerine güven duygusunu geliştirmek ve öğrencilerimizin okulumuzu tanımaları için bu sınavı düzenledik dedi.

 Artuş; Sınav bittikten Sonra sınava katılan öğrenci ve veliler ile öğle yemeğine geçildi. Yemekten sonra ödül töreni düzenlendi.

 Ödül Törenin de  Dereceye giren öğrencilerimiz'den  Jinda Çelebioğluna,Tam Altin, Esmihan Tan'a yarım Altın, Şevval Nehir Alp' çeyrek altın verildi,öğrencilere başarılarının devamını diliyorum dedi.

Ayrıca sınava katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verildi. Bu sınava Gönüllü olarak Katılan Tüm öğretmenlerimize ve personelimize teşekkür ederiz. şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 21:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER