Hakkari'de ‘Yaya Geçidi Nöbeti’ farkındalık etkinliği düzenlendi

İçişleri Bakanlığı Tarafından ilan edilen ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ kapsamında tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de ‘Yaya Geçidi Nöbeti’ farkındalık etkinliği düzenlendi.

Hakkari'de  ‘Yaya Geçidi Nöbeti’ farkındalık etkinliği düzenlendi

İl merkezi Medeni Sancar kavşağında düzenlenen etkinliğe, Vali İdris Akbıyık, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Albay Burhan Aydın, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Kurum Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Vali Akbıyık, öğrencilerle bir süre söyleşi edip yaya geçidinin önemini anlattıktan sonrasında beraberindeki protokol üyeleri ve öğrencilerle beraber Medeni Sancar kavşağındaki yaya geçidinden tatbiki olarak karşıdan karşıya geçti. Daha sonra sürücülere yaya geçidinin önemini anlatan bir bilgilendirme broşürü dağıtan Vali Akbıyık, öğrencilere de trafik boyama kitabı armağan etti.

Etkinlikte konuşma yapan Vali Akbıyık; “Yaya Öncelikli Trafik Yılı kapsamında, ‘Yaya Güvenliğinin Yanındayız’ kampanyası çerçevesinde bizde Hakkâri’de, İl Jandarma Komutanımız, İl Emniyet Müdürümüz ve çocuklarımızla birlikte yaya geçitlerinde yaya güvenliği nöbeti tutuyoruz. Sürücülerimizin ve yayalarımızın bilincini arttırmak için, 2019 yılı yaya güveliği yılı diye deklare edildi, bu çerçevede İçişleri Bakanlığımızın öncülüğünde, Türkiye genelinde birçok kampanya ve projeler yapılıyor. Daha ilkin, ‘öncelik yayanın öncelik yaşamın’ ve güvenlik kemeriyle ilgili ‘Kemerin Ses Getirsin’ uygulamaları vardı. Bugün de ‘Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz’ kampanyası çerçevesinde bizde burada bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Hakkâri’de her alanda olduğu benzer biçimde trafikte de yayalarımız ve sürücülerimiz oldukça bilinçli. İnşallah bu bilinç daha da artacak ve daha da güzel olacak. “ İfadelerini kullandı.

Vali Akbıyık, yaya geçidinin önemini bir kez daha vurgulayarak etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER