Hakkari'de Şehit Düşen 3 Asker İçin Tören Düzenlendi

Hakkari'nin Derecik ilçesinde saldırı sonucu şehit olan 3 asker için tören düzenlendi.

Hakkari'de Şehit Düşen 3 Asker İçin Tören Düzenlendi

Hakkâri’nin Derecik İlçesi Derecik İlçesi Biz Tepe Üs Bölgesine bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan havanlı saldırı sonucu şehit olan 3 kahraman askerimiz için iki ayrı tören düzenlendi.

  04.05.2019 günü İlimiz Derecik İlçesi Biz Tepe Üs Bölgesine bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan havanlı saldırı sonucu şehit olan  Piyade Sözleşmeli Er Servet Akkuş,  Piyade Sözleşmeli Er Ethem Barış ve Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Erdoğan için tören düzenlendi.

Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali  İdris Akbıyık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şebnem Karaaslan, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Yüksekova 3. Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel,  Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Komando Albay Hamdi Ünal Akmeşe, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Vali Yardımcıları Cüneyt Epcim, İdris Koç ve Mustafa Duruk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Ak Parti İl Başkanı Emrullah Gür, kamu kurum ve kuruluş amirleri ile polis ve askerî personel katıldı.

Daha sonra Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanında yapılan uğurlama töreni ile kahraman şehitlerimiz uçakla memleketlerine uğurlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER