Hakkari'de Polis haftası etkinlikleri Düzenlendi

Türk Polis Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıl dönümü nedeni ile Hakkari’de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Hakkari'de Polis haftası etkinlikleri Düzenlendi

Etkinlikler sabah saatlerinde Valilik önünde başladı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu tarafından valilik önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.

Emniyet Müdürü  Dilberoğlu, emniyet müdürlüğü şube müdürleri ve polis elbisesi giyen çocuklar Vali İdris Akbıyık’ı makamında ziyaret etti.

Vali Akbıyık, tebrikleri kabul ederek, üniformalı polis çocukları ile yakından ilgilenerek oyuncak hediye ederek bir süre emniyet mensupları ile sohbet etti.

İl Emniyet Müdürlüğü önünde Hakkari Müftüsü Faruk Gürbüz’ün okuduğu dualar eşliğinde kurban kesimi yapıldı.

Emniyette düzenlenen kotleyde konuşan Vali İdris Akbıyık, Türk Polis Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıl dönümü polis bayramını ülke olarak hep birlikte kutladıklarını söyledi.

Vali Akbıyık,”Kahramanca Hakkari’de verilen başarılar sonucunda vatandaşı ile birlikte, devletimiz, polisimiz, askerimiz, jandarmamız huzur içersinde görev ifa ediyor. İnşallah bu huzur ve güven ortamının bundan sonrada devam edeceğini diliyoruz. Polisimiz iyiliğin dostu, kötülerin düşmanıdır” dedi.

Programa, Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Vali Yardımcısı Mustafa Duruk, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Hakkari Barosu Başkanı Av. Zeydin Kaya, Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu, Ak Parti İl Başkanı Emrullah Gür, MHP İl Başkanı Fatih Özbek, CHP Başkan Yardımcısı Metin Karaman, CHP Merkez ilçe Başkanı Şükrü Çivi. emniyet şube müdürleri, kurum amirleri ve polis eşleri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER