Hakkari'de okuyan Kız Öğrencilerine Burs İmkanı!

Bir Kadın Bir Hayat Derneğin'den Hakkari'de okuyan kız Öğrencilerine Burs imkanı sağlıyor.

Hakkari'de okuyan Kız Öğrencilerine Burs İmkanı!

  Hakkari’de kurulan ve Hakkari’de yaşayan kadınları destekleme amaçlı kurulan Bir Kadın Bir Hayat Derneği kuruluşunun ikinci yılında lise son sınıf kız öğrencilerine vermeye başladığı burs desteğinin ikinci çağrısını yapıyor. 

Kız çocuklarının okullanması, eğitimlerinin desteklenmesi konusunda yapılan bu çalışma ile Hakkari’de yaşayıp lise son sınıf kız öğrencilerine burs vermeye devam edecek. Karşılıksız verilecek burs ile lise son sınıf öğrencisi olup üniversiteye hazırlanan kız çocuklarının eğitimleri desteklenecek.

 Kız Kardeş Projesi  Birlikte güçleniyoruz mottosu ile güçlü kadın, güçlü toplum diyen Bir Kadın Bir Hayat Derneği burs vereceği kızlardan ‘lise sınavlarına hazırlanan’ yapılacak olan eşleştirme ile bir ortaokul son sınıf kız öğrencisine 2 haftada bir 2 saat derslerine yardımcı olmasını istiyor. Kız kardeşleri ile daha iyi bir gelecek inşaa etmeleri güçlü kadınların oluşturacağı daha iyi bir hayatın temellerini birlikte atacaklar.  Burs başvuruları 14 Ağustos Çarşamba günü itibari ile başlayıp 6 Eylül Cuma günü Saat 17:00 a kadar devam edecek.

Başvurular haberimiz de bulunan online form ile alınacak.  Başvuru Hakkari’de yaşayan lise son sınıf kız öğrencilerine açıktır.hakkariobjektif

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN..

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER