Hakkari'de Kitap Okuma Etkinliği Düzenlendi

2019 Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile Hakkari'de Kitap Okuma Etkinliği Düzenlendi.

Hakkari'de Kitap Okuma Etkinliği Düzenlendi

İl Müftülüğü tarafından Hacı Sait Camii Bahçesinde düzenlenen etkinliğe Vali İdris Akbıyık, İl Müftüsü Faruk Gürbüz, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Çiçek, Kitapsever yurttaşlarımız ve gençler katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile süregelen etkinlik, İl Müftüsü Faruk Gürbüz'ün Açılış konuşmasıyla devam etti. Daha sonrasında Vali Akbıyık bir konferans yapmış oldu. Program Kitap Okuma Etkinliği ve çay ikramı ile sonlanmış oldu.

Vali Akbıyık programda Yaptığı konuşmada “Bu hafta müftümüzün de belirttiği gibi din görevlileri ve camiler haftası. Tüm camii cemaatinin, din görevlilerimizin, İmam hatiplilerimizin her insanın haftasını kutluyorum. Müftü beyin de söylediği şeklinde bu hafta gerçekten oldukca verimli geçti.  Cemaatimizin ve yurttaşlarımızın katılmış olduğu, faydalandığı Birçok etkinlik yaptılar. Bugünkü Kitap Okuma etkinliği de gerçekten çok anlamlı. En oldukca ihtiyacımız olay şeylerden biri.” İfadelerini kullandı.

Hakkâri’ye geldikleri ilk günden beri birinci amaçlarının kitap ve öğrenim olduğundan söz eden Vali Akbıyık, “ Kitap okuyanların sayısını ve eğitimin kalitesini arttırmak için Hakkâri de tüm gücümüzü öğrenime okullara masrafa, potansiyelimizi kullanmaya çalışıyoruz. Kitap insan kadar, insan kitap kadar kıymetlidir. İnşallah bu kampanyalarla, etkinliklerle bizde en az bir alman, İngiliz, Japon kadar okuyacağız ve dinimizin, Allahlımızın, peygamberimizin bizlere yüklemiş olduğu bu görevi bu emri en iyi biçimde yerine getireceğiz. Ülkemizi milletimizi hak ettiği yere taşıyacağız.” Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER