Hakkari'de Akşam Sanat Okulu Ve Yaz Spor Kursları Açıldı

2019 Yaz tatilinde Hakkâri Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde, öğrencilerimizin tatillerini en verimli, sağlıklı ve eğlenceli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacı ile spor kursları açıldı.

Hakkari'de Akşam Sanat Okulu Ve Yaz Spor Kursları Açıldı

  Bu kurslarda Futbol, Basketbol, Voleybol, Tenis, Masa Tenisi, Hentbol, Futsal, Paten, Badminton, Güreş, Jimnastik, Yüzme ve Atletizm olmak üzere 13 spor dalında kurs açılmıştır. Başlatılan bu yaz spor kurslarında 130 antrenör görevlendirilmiş olup 3930 öğrenci spor ile buluşmuştur. Bu vesile ile öğrenciler spor ile tanışmış, bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlanmış, sosyal aktiviteler ile topluma sosyal bir birey olarak ilk adımlarını atmışlardır.

Bu kursların en önemli hedefleri, öğrencilere sporu sevdirmek, yetenekli sporcular yetiştirmek, özelde ilimizin genelde ise ülkemizin spor alt yapısına yetenekli sporcular kazandırmaktır. Bu anlamda ilimizde bulunan kurumumuza bağlı tüm spor tesislerinde ve tüm okullarımızda bu kursları hayata geçirerek en ücra köşede bulunan öğrencilerimize ulaşarak tatillerini ve zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine imkân tanımış olduk.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER