Hakkari'de 5 bölge 15 gün boyunca ''Özel Güvenlik bölgesi'' ilan edildi

Hakkari merkez ile Çukurca, Şemdinli, Yüksekova ve Derecik ilçelerindeki bazı alanların, 15 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildiği bildirildi.

Hakkari'de 5 bölge 15 gün boyunca ''Özel Güvenlik bölgesi'' ilan edildi

  Hakkari İl sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, İlimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.

Valilik Makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, Devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. Bu tedbirler kapsamında, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; İlimiz Merkez, Çukurca, Şemdinli,Yüksekova ve Derecik İlçeleri sınırlarında bulunan;
1-MERKEZ(AKKAYA –ÇIĞLI KIRSALI)BÖLGESİ
2-MERKEZ(MOLLA HÜSEYİN TEPE VE SÜVARİ TEPE  KIRSALI)BÖLGESİ

3-YÜKSEKOVA(ÖZPINAR DAĞI VE KÜÇÜKGELKA GÖLÜ KIRSALI)BÖLGESİ
4-MERKEZ(KIRIKDAĞ-BUZUL-KANDİL-ALANDÜZ - KIRSALI)BÖLGESİ
5-MERKEZ(OĞUL-CEYLANLI-ÇİMENLİ-GEÇİMLİ-KAZAN KIRSALI) BÖLGESİ

(5) bölge 01.06.2019 günü saat 00:00:01’den 15.06.2019 günü saat 23:59:59’a kadar, “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 22:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER