Hakkari ASP'den “Çocuk Bahçesi” Fidan Dikildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın “Çocuk Bahçesi” projesi kapsamında, Hakkari’de “Çocuk Bahçesi” isimli ağaç kampanyası kapsamında öğrenciler kent ormanına fidan dikildi.

Hakkari ASP'den “Çocuk Bahçesi” Fidan Dikildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün “Çocuk Bahçesi” isimli ağaç dikme kampanyası kapsamında korunma ve bakım altında olan çocuklara çevre bilincini kazandırmak, orman sevgisini aşılamak, ağaçların ve çevrenin korunması konusunda farkındalık oluşturmak için 81 il genelinde fidan dikimi yapıldı.

Bu amaçla Hakkari'de Orman İşletme Müdürlüğünün ağaç temini ve dikim yeri belirlemesi desteği ile il merkezinde bulunan Kent Ormanında ağaç dikme etkinliği düzenlendi.

Hakkari’de korunma ve bakım altında olan çocuklar ile Koruyucu Aile Hizmet Modeli kapsamında bulunan çocuklar üzerinde ismi yazılı etiketi olan ağaçlarını Kent Orman alanına diktiler.

Ağaç dikim etkinliğine Çocuk Hizmetlerinde sorumlu müdür yardımcı ve meslek elemanların yanı sıra Orman İşletme Müdürlüğü personeli de eşlik etti.

Ağaç dikiminden sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya tarafından çocuklara makamında çeşitli kitaplar hediye ederek başarılar diledi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER