Hakari'de 8 Mart bir hafta boyunca kutlanacak

HDP İl Eşbaşkanı Sipan Turan ve DBP İl Eşbaşkanı Nurcan Aktaş, Hakkarili kadınları kentte bir hafta boyunca yapılacak 8 Mart etkinliklerine davet etti.

Hakari'de 8 Mart bir hafta boyunca kutlanacak

Hakkari'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bir hafta boyunca birçok eylem ve etkinlik düzenlenecek. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari İl Eşbaşkanı Sipan Turan ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Hakkari İl Eşbaşkanı Nurcan Aktaş, kadınları düzenlenecek etkinliklere davet 
 
Mart ayının 8 Mart, Newroz ve seçim yoğunluğuyla geçeceğini dile getiren Sipan Turan, tüm bu çalışmalarda kadınların en ön sırada yer aldığını söyledi. Kentin 15 mahallesinde kadın toplantısı aldıklarını belirten Turan, 8 Mart hazırlıklarını seçim çalışmalarıyla birlikte yürüttüklerini dile getirdi.
 
Yarın basın açıklaması ve cezaevlerine kart gönderilmesiyle başlayacak 8 Mart programını paylaşan Turan, şöyle devam etti: “Bu kapsamda il ve ilçelerimizde hasta ziyareti, esnaf ziyareti ile birlikte 4 Mart günü kent merkezinde yapılacak büyük miting çalışmalarını sürdürüyoruz. 6 Mart günü Çukurcalı kadınlar ile panelde buluşacağız. 7 Mart günü Şemdinli ilçemizde karanfil dağıtımı olacak ve finali de 8 Mart’ta Yüksekova’da kadın buluşmasıyla yapacağız.” 
 
‘KADINLAR HEYECANLI’ 
 
DBP İl Eşbaşkanı Nurcan Aktaş ise yaptıkları ziyaret ve toplantılarda kadınların yoğun ilgisi ile karşılaştıklarını dile getirerek, “Ev ev geziyoruz. Gece ve gündüz aralıksız bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Görüştüğümüz tüm kadınların heyecanlı olduğunu gördük. Öyle inanıyorum ki sadece 8 Mart değil, 31 Mart’ta da büyük bir başarıyla kadının öncülüğünde bir seçim geçireceğiz” dedi.  
 
Aktaş, kadınları 8 Mart etkinliklerine davet etti. MA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER