Güven Hakkari'de Kanaat Önderleri İle Bir Araya Geldi

DTK Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in Hakkari temasları devam ediyor. İl binasında STK temsilcileri ile bir araya gelen Güven, daha sonra kentteki kanaat önderleri ile bir araya geldi.

MA
Güven Hakkari'de Kanaat Önderleri İle Bir Araya Geldi

  Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güvenin kentteki üçüncü gününde kentteki sivil toplum örgütleri ile bir araya geldi. HDP İl binasına gelen KESK, İHD, Esnaf Kefalet Odası, Sanayi ve Çarşı esnafı, Genç Engelliler Derneği, Barış Anneleri, Tutuklu Anneleri ve bir çok yurttaş Güveni ziyaret etti. Öğleden sonra da kentteki kanaat önderleri il binasında bulunan Güven’i ziyaret etti. Buradaki ziyaretlere Hakkari belediye eşbaşkanları da eşlik etti. Kanat önderlerin ziyaretlerinden dolayı HDP Hakkari İl Eşbaşkanı Sinan Kaya, teşekkür etti.

Daha önce seçilen ve tutuklanan kentin seçilmişlerinin durumuna değinen Güven, “Bu kentte daha önce seçilmiş ve bu halkın iradesini temsil etmeye yetki alan başta Selma Irmak ve Abdullah Zeydan olmak üzere, Belediye eşbaşkanlarımız Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi sırf seçişmiş oldukları için yıllarca ceza verilerek dört duvar arasına konuldular. Bizler hiçbir zaman onların verdiği cezaları kabul etmiyoruz” dedi.MA

Mezopotamyaajansı

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 22:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER