Gençlik ve Engelliler Derneğinden özel gereksinimli öğrenci İsmail'e ziyaret

Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Aydoğdu, Yüksekova ilçesinde ikamet eden ve evinin bir odasını sınıfa dönüştürülen özel gereksinimli öğrenci İsmail Nişo’yu ziyaret etti.

Gençlik ve Engelliler Derneğinden özel gereksinimli öğrenci İsmail'e ziyaret

Yüksekova ilçesine bağlı dedeler köyünde ikamet eden özel gereksinimli İsmail Nişo için evinin bir odası öğretmeni Alime Taşcı tarafınca sınıfa dönüştürüldü. Özel gereksinimli Nişo'yu ziyaret eden Başkan Aydoğdu, evinin bir odasını sınıfa dönüştürülen o odayı gezerek İsmail'in durumu hakkındaki ailesinden bilgi aldı.

Sınıfa dönüştüren odayı yakından görme imkânı bulan Başkan Aydoğdu, bir süreliğine İsmail ve ailesiyle o atmosferi yaşadı. 10 nüfuslu Nişo ailesi tüm zorluklara karşın, İsmail'in mutluluğu için tüm bunlar birlikte sınıfa dönüştürülen odada mutluluğuna katılıp İsmail'i ayakta tutuyorlar. Özel gereksinimli İsmail Nişo için evin bir odasını sınıfa dönüştüren bölümünü gezen Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneği Başkanı Yavuz Aydoğdu, "Dedeler köyündeki İsmail kardeşimin beni görmesi, benim ona İstiklal Marşını yine okutma fırsatı bulabildim. Milli Eğitim Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığımız, engelli kardeşlerimize, özel gereksinimli insanlarımıza, evde bakım, evde tahsil hakları tanımıştır.

Bu hakların neticesinde bizleri hayatın her alanında, imkan sahibi icra eden, yasaları bizim için pozitif yönde bir ayrımcılıklara ayıran Cumhurbaşkanımıza buradan tekrar teşekkürlerimizi kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. Cumhurbaşkanımızın, devletimizin bütün imkanlarını ayrımcılık yapmaksızın engelli kardeşlerimizin hayatın her alanında istidam edilebilmesi, eğitim görebilmesi için sağlık açısında, esenlik hayatına kavuşmak için engelli kardeşlerimizin evlerinde imkanlar ayaklarına sarılmıştır. Bir daha devletimize, hükumetimize, Cumhurbaşkanımıza, Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneği adına kendilerine teşekkür ediyoruz. Bölgemizde oldukça özel gereksinimli çocuklar vardır.

Bu bölgedeki sıkıntılarımızın oldukça olması engelli kardeşlerimizin, hususi gereksinimli çocuklarımızın hakları da çoğaldıkça artıyor. Biz dernek olarak yaşamın her alanında köyler ziyaretinde olsun, hastane ziyaretinde olsun, ilçe ziyaretinde olsun bu tür çocuklarımızın, bu tür özel gereksinimli, değerli tahsil görmek isteyen çocuklarımızla hepimiz ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Bugün dedeler köyünde İsmal'i ziyaret edip mutluluğuna sevinç kattık. Buradan böyle azimle özel İsmail için ders veren Alime hocamıza da teşekkür ederiz'' ifadelerini kullandı.

Yüksekovahalkınsesi

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 22:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER